Masterclass Lassen van aluminiumlegeringen: een grotere uitdaging dan het lassen van staal?
Masterclass kan zowel in onze lokalen te BIL Brussel als online gevolgd worden.
Deze Masterclass staat open voor bedrijven met vestiging in Vlaanderen.
Dankzij de steun van Vlaio in het kader van het Industrie Partnerschap bedraagt de deelnameprijs € 375,00 (excl. BTW) - niet cumuleerbaar met subsidies via KMO-portefeuille.
Het maximaal aantal inschrijvingen is beperkt tot 20.
Aluminium is duurzaam, sterk, gaat ontzettend lang mee en kan gemakkelijk worden hergebruikt. Het metaal van de toekomst heeft unieke eigenschappen, oneindige toepassingen en ontwerpmogelijkheden, en past uitstekend in een circulaire economie. Daarom denken veel bedrijven eraan om over te schakelen van bijvoorbeeld staal naar aluminium.
Toch zijn er enkele valkuilen zeker bij het lassen omdat aluminium naast een aantal voordelen zoals hierboven beschreven, ook een aantal nadelen heeft: één ervan is het lassen waardoor (mechanische) eigenschappen veranderen of minder goed worden.
Deze masterclass gaat dieper in op de keuze van het type aluminium legering (bij ontwerp) alsook op de mogelijkse daaraan gerelateerde problemen/ oplossingen bij het lassen.
In het kader van Industrie 4.0 zal ook het WAAM aluminium printen (= additieve manufacturing) als één van de topics aan bod komen.
- Doelpubliek: lassers, lascoördinatoren, lasinspecteurs, kwaliteitsmedewerkers, projectleiders, aankopers, ….
- Lesgever/expert: ir. Peter Meys, IWE (Belgisch Instituut voor Lastechniek)
Programma
9h30 -10h45 |
|
10h45-11h00 | Pauze |
11h00-12h15 |
|
12h15-13h00 | Middagpauze |
13h00-14h15 |
|
14h15-14h30 | Pauze |
14h30-16h00 |
|